Konzultace bude zaměřena na specifický způsob řízení mimořádných událostí, který nahrazuje obvyklou strategii centralistickým způsobem řízení a koordinace. Účastníci budou seznámeni s Kompetenčním modelem manažerského velení, který je východiskem pro posouzení klíčových kompetencí manažera-velitele i pro identifikaci rizikových faktorů. Součástí konzultace bude diagnostika prostřednictvím certifikované metodiky Diagnostika kompetencí pro manažerské velení v mimořádných krizových situacích (on-line testovací aplikace).
Martina Schneiderová je akademickým pracovníkem Katedry společenských věd VŠB–TUO, kde působí jako pedagog a spolupracuje na vědecko-výzkumných i rozvojových projektech, zejména v oblasti krizového a stres managementu a rozvoje měkkých dovedností. Spolupracuje s profesionálními i dobrovolnými záchrannými složkami, podniky a organizacemi různého zaměření při tvorbě kompetenčních modelů, realizaci vzdělávacích aktivit, koučinku, assessment a development center.
Výstupem bude individuální zpráva, na základě které si každý účastník podrobně vypracuje plán sebe rozvoje včetně formulace krátkodobých, střednědobých i dlouhodobých cílů a tvorby specifické strategie (sebe)řízení.