International School in Crisis Planning uspořádala katedra Ochrany obyvatel Fakulty bezpečnostního inženýrství ve spolupráci s Pomeranian University in Słupsk, Politechnikou Śląska a Žilinskou univerzitou v Žilině.
Skupinu studentů ze všech těchto států čekal týden nabitý exkurzemi a praktickými ukázkami, a to nejen u nás v Ostravě, ale také v Polsku a na Slovensku.
Navštívili například Integrované bezpečnostní centrum Moravskoslezského kraje v Ostravě, pracoviště koordinačního střediska integrovaného záchranného systému a Záchrannou brigádu Hasičského a záchranného sboru v Žilině. Vydali se také do sousedního Polska do Výukového centra požární ochrany v Chorzówě.
Studenti se naučili, jak fungují záchranné složky v jednotlivých státech a že rozdělení kompetencí jednotlivých složek může být v zahraničí jiné než u nás.
V týmech pak zpracovali studii dopadu výpadku proudu a povodní v různých oblastech, a to například na civilní obyvatelstvo, infrastrukturu a průmysl.
Kromě fyzické složky obsahovala Mezinárodní škola také dvě povinná virtuální setkání a proběhla v rámci programu Erasmus+ Blended Intense Program.
Velké poděkování patří celému organizačnímu týmu v čele s doc. Markem Smetanou, ale také pedagogům z partnerských univerzit jmenovitě prof. Katarzyne Tobór-Osadnik z Politechnika Śląska, Michalu Ballay, Ing., PhD., LL.M a Josefu Kubásovi, Ing. PhD. z Žilinské univerzity, dále dr. Grzegorzu Diemintiew a dr. Krzysztofu Rogowski, kteří udělali mnohdy i nemožné, aby se Mezinárodní škola uskutečnila s tak intenzivním přeshraničním programem a studenti si ji užili.