Další cvičení ve Vojenském prostoru Libavá

V termínu od 9. do 11. 9. 2024 proběhlo další cvičení pro povinnou praxi studentů FBI ve Vojenském prostoru Libavá. Cvičení proběhlo ve spolupráci se Záchranným útvarem HZS Hlučín a FBI.

V rámci povinné praxe se i letos studenti třetích ročníků zúčastnili cvičení ve vojenském prostoru Libavá. Toto cvičení je pořádáno ve spolupráci se Záchranným útvarem HZS ČR. Studenti si v rámci pestrých tří dnů mohli vyzkoušet řadu činností, jako příklad lze uvézt topografii, spojovou službu či záchranu tonoucího z vodní hladiny či náročného terénu. V rámci kurzu museli studenti překonat hlavně sami sebe, jelikož byli vystaveni velkému diskomfortu. Ten spočíval v postavení a nocování ve vojenském stanu či ve vykonávání všech činností v nelehkých meteorologických podmínkách.

Další fotografie ze cvičení si můžete prohlédnout zde.

Vloženo: 25. 9. 2024
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva