Podpis nové dohody o spolupráci s Pomořanskou univerzitou ve Slupsku (Polsko)

Dne 3. 9. 2024 byla podepsána nová dohoda o spolupráci s Pomořanskou univerzitou ve Slupsku

V letošním roce (1. října) uběhne 10 let od podepsání Dohody o spolupráci mezi VŠB – TU Ostrava, FBI a tehdejší Pomořanskou akademií ve Slupsku. Za těch 10 let velmi intenzívní spolupráce (výměna studentů i pedagogů, příprava společných projektů, vzájemná účast na konferencích, atd.) jsme po diskuzi došli k závěru, že pro obě strany je velmi přínosné pokračovat v nastavené cestě. S ohledem na to, že v roce 2023 Pomořanská akademie ve Slupsku obdržela statut univerzity, byla dne 3. září 2024 v prostorách FBI podepsána nová Dohoda o spolupráci. Za FBI podepsal dohodu děkan doc. Ing. Jiří Pokorný, Ph.D., MPA, dr. h. c. a za UP Slupsk prorektor pro výuku dr hab. Andrzej Urbanek, prof. UP. Slavnostního podpisu dohody se na straně FBI zúčastnili zástupci katedry 050 – Ochrana obyvatelstva a ze strany UP Slupsk zástupci Institutu bezpečnosti a sociologie.

Vloženo: 10. 9. 2024
Útvar: 050 - Katedra ochrany obyvatelstva