Unikátní nabídky stáží pro PhD. studenty na AR 2024/2025

Stipendia na stáže v Evropě i jinde ve světě pro doktorandy FBI

Nový akademický rok nabídne doktorandům Fakulty bezpečnostního inženýrství nespočet stipendií na stáže v Evropě i jinde ve světě.

Přinášíme vám přehled těch nejlepších nabídek a podmínek výjezdu.

ERASMUS+

Nejběžnější a administrativně nejjednodušší způsob, jak vycestovat na stáž. Přihlášky je možné podávat průběžně během celého AR, nejpozději však dva měsíce před plánovaným odjezdem, aby se vše stihlo zařídit. Studenty často posíláme na partnerské univerzity a výzkumná centra v oblastech požární ochrany, řízení rizik, chemické a procesní bezpečnosti, bezpečnosti práce a mnoho dalších.

Student si také může domluvit stáž v soukromé firmě, která souvisí s jeho oborem studia.

Délka stáží je minimálně 30 dnů (v odůvodněných případech lze vyjet na 2x 15 dnů).

Veškeré informace vám sdělí fakultní koordinátorka nebo je najdete na webu.

ERASMUS+ MEZINÁRODNÍ KREDITOVÁ MOBILITA

Unikátní místa výhradně pro doktorandy naší Fakulty bezpečnostního inženýrství. Délka stáží je min. 30 dnů, ideální pak 2 – 3 měsíce. Aktuálně můžeme nabídnout stáže na:

Sharjah University ve Spojených Arabských Emirátech – oblast bezpečnosti práce a procesů

Biznesi College v Kosovu – krizové řízení při mimořádných událostech

Georgian Technical University v Gruzii – požární bezpečnost a krizové řízení

Dalhousie University v Kanadě – procesní a chemická bezpečnost

Také můžeme prozradit, že v nejbližších měsících nabídneme našim doktorandům také Texas A&M University

Počet míst na těchto institucích je omezen!

Veškeré informace vám sdělí fakultní koordinátorka.

STIPENDIUM VŠB-TUO

Stipendium poskytuje rektor VŠB-TUO zájemcům o stáže a studijní pobyty např. v Americe, Asii nebo Austrálii (tedy mimo programové země Erasmus), kteří úspěšně absolvují celouniverzitní výběrové řízení.  Přihlášky do výběrového řízení jsou otevřeny standartně v lednu na nadcházející akademický rok, zpravidla je však v červenci otevřen dovýběr.

Veškeré informace a požadavky na uchazeče se dozvíte zde.

Důležité pro všechny programy:

Zájem o stáž konzultujte nejen se svým školitelem, ale také fakultní koordinátorkou Veronikou Meca osobně (kancelář LB 106) nebo emailem , která vám podrobněji vysvětlí podmínky výjezdu a přidělení stipendia.

Vloženo: 31. 7. 2024
Útvar: 013 - Úsek pro vědu, rozvoj, zahraniční styky a ekonomiku