Havárie na technologii podzemního zásobníku plynu Uhřice

Dne 10.června 2024 se v prostorách CESIT uskutečnila příprava na taktické cvičení složek IZS s využitím simulačních technologií.

Námětem cvičení byla havárie na technologii podzemního zásobníku plynu – Uhřice. Cílem cvičení byla příprava na plánované taktické cvičení složek IZS, které proběhne 5. září 2024. Akce byla pojata jako workshop s cílem představit nové možnosti společné odborné přípravy složek IZS. Akce se zúčastnili zástupci HZS, ZZS a PČR, vše z Jihomoravského kraje. Dále zástupci Moravských naftových dolů, Hlavní báňské záchranné stanice Hodonín a krizový referent ORP Kyjov. Na cvičení byl přítomen i Mgr. David Košatka z Masarykovy univerzity, se kterým Ing. Miroslav Antonín spolupracuje na vhodné kombinaci edukačních teorií pro tuto formu výcviků.

Celé cvičení připravil a řídil Ing. Miroslav Antonín, doktorand Fakulty bezpečnostního inženýrství VŠB-TUO.

S přípravou cvičení byli nápomocni pracovníci CESIT a fakultní správci výpočetní techniky.

Vloženo: 17. 6. 2024
Útvar: 022 - Centrum simulačních technologií