Spolupráce FBI a Dalhousie University v rámci Mezinárodní kreditové mobility

Nové partnerství umožňuje našim studentům vycestovat na stáž do Kanady

Před časem nás poctil svou návštěvou přední kanadský odborník na procesní bezpečnost Paul Amyotte.  Paul působí na Dalhousie University v Halifaxu, kde se zabývá především chemickou bezpečností a výzkumem výbušnosti prachů.

Na naší fakultě strávil týden v rámci Erasmus Mezinárodní kreditové mobility. Ta umožňuje šesti našim navazujícím a doktorským studentům vycestovat na stáž na tuto univerzitu, konkrétně na katedru Procesního inženýrství a aplikovaných věd, už v zimním semestru.

Fakulta bezpečnostního inženýrství a katedra Procesního inženýrství a aplikovaných věd, Dalhousie University v Kanadě uzavřeli spolupráci v oblasti procesní a chemické bezpečnosti. Spolupráce se zaměřuje především na mobilitu studentů a výjezdy jsou financovány ze zdrojů Erasmus+ Mezinárodní kreditové mobility.

Spolupráce jsme oficiálně započali pozváním prof. Paula Amyotta na půdu naší univerzity. Během svého pobytu měl možnost seznámit se s naším kampusem, výzkumnými centry, ale především s aktivitami, kterými se na FBI zabýváme.

Také našim studentům přednášel na téma „Influence of Scale on Dust Explosibility Data“, kde zúročil své zkušenosti se zkouškami výbušnosti prachů pro potřeby průmyslu a návazným základním a aplikovaným výzkumem za použití výbuchového autoklávu s objemem 20 litrů.

Důležitým bodem návštěvy byla diskuze nejen nad možnými společnými vědeckými a publikačními aktivitami, ale také plán realizace studentských mobilit, které jsou finančně podpořeny z Erasmus+ Mezinárodní kreditové mobility.

Stáž na Dalhousie Univerzity je možné realizovat už od zimního semestru 2024/2025 a nejpozději v letním semestru 2025/2026. Délka stáže je minimálně 60 dnů, v odůvodněných případech může vyjet PhD student pouze na 30 dnů. Vycestovat mohou navazující i PhD. studenti, kteří se zabývají procesní a chemickou bezpečností, vodíkovou bezpečností apod.

Pro bližší informace navštivte koordinátorku zahraničních mobilit Veroniku Mecu v LB 106 nebo pište na

Vloženo: 23. 5. 2024
Útvar: 013 - Úsek pro vědu, rozvoj, zahraniční styky a ekonomiku