Platnost příspěvku skončila 30. 11. 2023!

Návštěva z German National Metrological Institute na FBI

Během pár dní, které u nás Stefan Spitzer strávil, jsme se dohodli na nové, nadcházející spolupráci v dosavadní oblasti a budeme tak rozvíjet dlouholetou a zaběhlou součinnost na zkoumání konkrétních jevů.

Naši fakultu navštívil Stefan Spitzer, odborník na spalování z německého Národního metrologického institutu (PTB), který společně s Vojtěchem Jankůjem, vědeckým pracovníkem FBI pro výzkum výbuchů, provedl výbuchy prachu ve světově unikátním zařízení, kouli o objemu 250 l.

Po spolupráci na neformální bázi od roku 2020 byla projednána nová spolupráce s intenzivnější výměnou poznatků, práce a personálu.

Součástí návštěvy byl také návrh projektu budoucí spolupráce a internacionalizace se zaměřením na výzkum vodíkové bezpečnosti a výměnu vodíkových datových sad.

Vloženo: 4. 9. 2023
Útvar: 013 - Úsek pro vědu, rozvoj, zahraniční styky a ekonomiku